Anglų kalbos mokinių forumas

Ieškokite ne mokytojų, bet sėkmingų mokinių.

Vakar startavo anglų kalbos mokinių ir mokytojų (vadovų) forumas lietuvių kalba vienoje iš progresyviausių anglų kalbos mokymosi internete sistemų. Jame galima užduoti klausimus ir gauti atsakymus iš kitų sistemoje besimokančių žmonių. Tam reikia užsiregistruoti. Kuo jis gali būti naudingas Jums?

Yra keli požiūriai į mokymąsi. Vienas iš jų – susirasti mokytoją, kuris Jus turėtų išmokyti anglų (ar kitos) kalbos. Tokia pozicija yra pražūtinga. Jeigu žmogus mano, kad jį turi kažkas “išmokyti”, tai jau faktiškai yra kelio galas. Kaip sakė Nikolaj Zamiatkin, “niekas negali tavęs išmokyti naujos kalbos, net jeigu ir būtų tris kart kokių tik nori mokslų profesorius”. Užsisakykite jo knygą nemokamai ir sužinokite daugiau apie tai, kaip išmokti anglų kalbos:

Jūsų neįmanoma išmokyti užsienio kalbų

Kitas požiūris – susirasti “role model” – t.y. sėkmingą mokinį ir modeliuoti jo elgesį. Šiuo atveju mokinys prisiima atsakomybę už rezultatus sau ir tai jau yra gera pradžia.

Kas ir kur gi jie yra – tie “sėkmingi mokiniai”?

Išmokti anglų kalbąPirmiausia tai žinoma yra vadinamieji poliglotai. Tačiau, kol dar gyvas mitas*, esą poliglotai yra kažkokie kitokie, ypatingais sugabumais Dievo apdovanoti žmonės, “paprasti mirtingieji” neskuba imti pavyzdžio iš jų. Kita problema – tie poliglotai kalba kaip tik nori, bet tik ne lietuviškai ir pradedantiesiems iš jų maža naudos.

Kas lieka? Lieka paklausti kitų mokinių – ką jie darė ir kaip jie mokėsi. Yra labai daug lietuvių, puikiai kalbančių anglų kalba, tik čia vėl problema – jie tyli kaip žuvys. Pasižvalgę po lietuviškus forumus vargu bau ar atrasite kažką, kas galėtų atnešti realios naudos mokiniui, pradedančiam mokytis anglų kalbos.

Tai nėra vien Lietuvos problema. Pasaulyje dar nėra tiek daug vietų, kur rinktųsi sėkmingi kalbų mokiniai, kadangi sėkmingai dirbančias įstaigas galima suskaičiuoti ant pirštų, o ir tų pačių sėkmingų mokinių santykinai nėra tiek jau daug (statistika teigia, kad 95% kalbų kursų lanytojų neišmoksta naujos kalbos).

Beje, sakydamas “sėkmingi” aš neturiu omeny tų, kurie išmoko, tegu ir gerai, kalbėti anglų kalba per 10 ar 20 metų. Tamsta juk neturi tiek laiko! Todėl dabar ir ateity sąlyginiu “sėkmingo mokinio” vardu vadinsiu tuos, kurie išmoko laisvai kalbėti nauja kalba per protingą terminą. T.y. nuo nulio iki laisvo kalbėjimo prabėgo ne daugiau kaip du metai arba nuo 800 iki 1000 valandų.

Bet grįžkime prie reikalo. Šiai dienai aš dalyvauju dviejuose forumuose, kur sėkmingų mokinių yra pakankamai.

Čia yra labai gera tema “Success Stories”, kur realūs mokiniai pasakoja apie tai, kaip jie mokėsi nuo pat pradžių. Problema – visi jie rašo angliškai. Antra problema – tai yra uždari forumai, kur gali dalyvauti tik nariai, t.y. legalūs pamokų pirkėjai.

Tarp kitko Jūs galite išbandyti šias pamokas nemokamai, užsisakę vieną pilną pamokų komplektą dešinėje pusėje viršuj.

Antrasis forumas yra Anglų kalbos pamokų grupė Feisubuke https://www.facebook.com/groups/anglu.kalba/

Privalumas – čia rašoma daugiau kaip 10 kalbų ir nuo vakar jau galima rašyti lietuviškai. Kitas privalumas – čia galima užsiregistruoti ir dalyvauti nemokamai.
Lietuviškų sėkmės istorijų čia dar nerasite, bet uždavę aktualius klausimus, gausite aktualius atsakymus ir kas žino, galbūt Jūs būsite vienas iš tų, kurie čia parašys savo sėkmės istoriją.

__________
* – kas galėtų paneigti galimybę, kad viena iš šio mito atsiradimo priežasčių yra tai, kad tradicinė kalbų mokymo sistema yra totaliai nesėkminga ir tam, kad išmokti naujos kalbos tradiciniais metodais, ko gero tikrai reikia titaniškų pastangų ir neeilinių gabumų, tuo metu kai poliglotai tuo ir išsiskiria, kad jie nesimoko kalbų įprastais tradiciniais būdais.

You may also like...

3 Responses

 1. Dennispn says:

  Кто нибудь слышал об этом сайте? говорят что очень много информации

  http://www.russian.phrasemachine.com

 2. Zenonas says:

  Norėtųsi daugiau patarimų kaip išmokti ne tik anglų, bet ir vokiečių bei norvegų kalbas. Šiaip, ačiū!

 1. 2015-11-05

  Norwegia

  Wspaniały blog wiele przydatnych informacji zawartych w poszczególnych postach, Dzięki Ci za to serdeczne, zapraszam także do siebie…

Leave a Reply