Anglų kalbos pamokos – greitis

Kokiu greičiu anglų kalbos pamokos gerina mūsų gebėjimą bendrauti su anglakalbiais?

Paklauskite eilinio sutikto žmogaus ar jis žino, kaip mokytis kalbų ir greičiausiai jis atsakys “taip”. Tikriausiai tą patį atsakytumėte ir Jūs, malonus skaitytojau.
Kodėl gi aš išdrįsau suabejoti šiuo visuotiniu “žinojimu”? Noriu pateikti vieno tokio visuotinio “žinojimo” pavyzdį. Pabandykite pasitikrinti, ar tikrai Jūsų žinojimas toks jau tvirtas.

 1. Kas toks buvo Elvis Preslis?
 2. Kiek Elvis yra gavęs Grammy apdovanojimų?
 3. Už ką jis galo tuos apdovanojimus?
 4. Ką Elvis labiausiai mėgo daryti po darbo? (per paskutinius 7 savo gyvenimo metus jis padarė virš 1100 gyvų koncertų, t.y. faktiškai koncertavo kas antrą dieną 7 metus iš eilės taigi, koncertus galima drąsiai laikyti jo darbu)
 5. Kokia buvo jo mėgstamiausia muzika?
 6. Ką Elvis veikė su pinigais?

Dabar pasitikrinkime atsakymus.

 1. Kol kas palikime ramybėje.
 2. Tris.
 3. Visus tris Grammy Elvis gavo už gospelą (galite patikrinti paspaudę nuorodas).
 4. Leiskite tai pasakyti jam pačiam – Elvis Presley – Gospel Medley (On Tour)
 5. Tegu jis pats tai pasako – Houston Press Conference 27 Feb 1970. Kas neturi laiko, kantrybės arba nesupranta anglų kalbos tai yra blues, country ir gospel, ypač gospelo kvartetai (turima omeny southern gospel).
 6. Čia filmas apie tai – Elvis A Generous Heart, Elvis A Generous Heart, Vol. 2. Iš filmo aprašymo: “Elvis A Generous Heart focuses on the King’s charity to organizations, friends, and total strangers.”

Dabar grįžkime prie prie pirmojo klausimo. Ar žinojote, kad Elvis yra įrašęs daugiau kaip 100 gospelo dainų ir išleidęs tris albumus (pirmąjį – būdamas 25 metų amžiaus, trečiąjį – būdamas 36)? Čia tai, kas yra parašyta oficialioje Grammy svetainėje “By the mid-’70s, Elvis had proved he was one of the more compelling gospel recording artist”.

Dabar jau galite atsakyti patys sau, ar tiek jau daug žinojote apie tai, apie ką atrodo žino visi ir viską.

Tie, kurie atidžiai perskaitė tai, ką aš parašiau aukščiau ir patikrino nuorodas, mato, kaip skiriasi tos žinios, kurias jiems įbruko Lietuva (turiu omeny žiniasklaidą, mokyklą ir kitas vietas, kur renkasi “žinovai”) ir tos žinios, kurias galima rasti, kreipiantis į šaltinius be tarpininkų.

Aš ne šiaip sau prisiminiau Elvį. Jis yra vienas iš tų, iš kurių aš mokiausi anglų kalbos pradžioje. Jo dainų tekstai labai gražūs ir, kas mums lietuviams neįprasta, prasmingi. Ir svarbiausia jie yra lengvi, o Elvio tarimas labai aiškus. Kam patinka, tai yra puikus šaltinis mokytis.

Ar vis dar esate įsitikinęs, kad tikrai žinote, kaip mokytis kalbų? Jeigu taip, pagalvokite apie tai, kas Jums tai pasakė? Ar tai buvo žmogus, kuris pastoviai mokosi naujų kalbų, yra išbandęs įvairias metodikas ir iš savo patirties žino, kas veikia, o kas ne? Pagalvokite apie tai labai gerai.

Ir perskaitykite, ką apie tai sako žmogus, kurio mokykla nesugebėjo išmokyti nė vienos kalbos (nors jis ir turėjo labai gerus pažymius), tačiau po to jis įvaldė savarankiškai 11.

You may think that language learning involves studying grammar rules, declensions tables, word lists and then doing exercizes and tests to make sure you got these things right. And you may think that if you get them right then you can build on that to become fluent in the whole language, and that if you get these things wrong you just keep studying until you get them right. You may even think that looking at pictures and guessing the meaning of words on your computer, using Rosetta Stone, is going to make you fluent.

You may think that, but nothing could be further from the truth.

Jeigu trumpai, tai nieko nėra toliau nuo tiesos, kaip mokyklinis supratimas apie tai, kaip reikia mokytis kalbų.

Grįžtant prie klausimo kokiu greičiu anglų kalbos pamokos gerina mūsų gebėjimą bendrauti su anglakalbiais. Atsakykite keletą klausimų apie labai gerą bėgiką.

 1. Kokiu greičiu gali bėgti labai geras bėgikas, apautas veltiniais (vailokais)?
 2. Kokiu greičiu gali bėgti labai geras bėgikas, jeigu jam reikės bėgti per dirvoną?
 3. Kokiu greičiu gali bėgti labai geras bėgikas, jeigu jam į labai gerus bėgimo batus bus priberta žvyro?

Šie klausimai gali pasirodyti neturintys nieko bendra su anglų kalbos pamokomis. Tačiau.

Žmogus, kuris yra pasimokęs LingQ bent pusę metų, labai lengvai čia atpažins save tuo metu, kai buvo mokomas anglų kalbos mokykloje ar kitoje tradicinėje mokymo įstaigoje.

Jis buvo apautas veltiniais pilnais žvyro ir dar buvo botagu varomas per dirvoną nežinoma kryptimi. Nėra ko stebėtis, kad jo rezultatai buvo apverktini. Šio blogo aprašyme aš pamelavau – aš nežinau 10 priežasčių, dėl ko internete galima išmokti kalbėti angliškai 10 kartų greičiau. Tiesą sakant man jų ir nereikia. Užtenka žinoti, kad po 10 metų tradicinio mokymo, daugelis žmonių, kurie baigę mokyklas įsivaizdavo, kad “gerai kalba anglu kalba”, nuvažiavę į Londoną jaučiasi taip, tarsi girdėtų tą kalbą pirmą kartą. Pasimokius metus laiko sistemoje LingQ, rezultatas bus daugiau negu 10 kartų geresnis. Iš kur žinau? Turiu mokyklinę vokiečių kalbos mokymosi patirtį ir turiu savarankiško darbo su anglų kalba patirtį. Iš čia ir paprasta idėja – nusikračius tų dalykų, kurie trukdo pradėti normaliai kalbėti, greitis didėja geometrine progresija. Nereikia jokių super-duper įmantrių technikų. Užtenka išsikratyti batus.

You may also like...

1 Response

 1. valerija says:

  esu garbaus amziaus moteris ir noreciau ismoki anglu kalbos ,keliaujan noreciau daugiau suprasti gido pasakojima ir t.t

Leave a Reply