Tarimas

TarimasČia rasite, kur yra anglų kalbos tarimas internete arba produktai, kuriuos galima atsisiųsti ir mokytis savarankiškai arba su specialistu (kalbos terapeutu).

Pirmiausia noriu atkreipti dėmesį į vieną detalę. Internete yra gana daug tiek nemokamų, tiek mokamų resursų, kur galima išgirsti ir net pamatyti video demonstracijas, kaip teisingai reikia ištarti konkrečius žodžius. Fonetines transkripcijas siūlyčiau užmiršti kartą ir viesiems laikams. Akmens amžius jau seniai pasibaigė. Tačiau…

Visa tai iš esmės yra niekalas. Kodėl? Todėl, kad realiame pasaulyje niekas nekalba pavieniais žodžiais. Normalioje kalboje žodžiai yra jungiami į fonetinius vienetus, kas vadinama liaisons. Pavyzdžiui sakinys “Bob is on the phone” tariamas “bäbizän the foun”. Nieko nejaudina, kaip yra tariami pavieniai žodžiai, kadangi niekas pasaulyje nekalba pavieniais žodžiais.

Kad savomis ausimis išgirstumėte, apie ką aš čia kalbu, paklausykite du trumpus audio įrašus šiame puslapyje:

http://accentworkshop.com/blog/pronunciation-for-here-or-to-go/

Dėl to pavienių žodžių tarimo mokymasis iš esmės nėra toks jau naudingas. Turėdami pakankamą kalbos klausymo ekspoziciją, tarimą Jūs ir taip prisiminsite – be jokių specialių treniruočių. Tačiau, jeigu Jūs norite savo tarimą pagerinti ar sumažinti regioninį akcentą arba įgyti naują, pavyzdžiui britų akcentą, tuomet Jums reikės treniruotis, bet ne vien su pavienių garsų ar žodžių tarimu, bet visų pirma su intonacija ir žodžių junginiais, kadangi būtent iš to ir atsiranda akcentas.

Vera F.Birkenbihl savo knygoje pastebi, kad ji visai negali ištarti dviejų arabiškų garsų, tačiau net patys arabai to nepastebi, kadangi jos intonacija yra gera. Sovietinė karta puikiai prisimena, kas yra gruzinų arba estų akcentas, kai tie kalba rusiškai. Ir kokia gi mintis pirmiausia šauna Jums į galvą? Kas yra tas gruzinų arba estų akcentas? Žinoma, kad tai visų pirma yra gruzinų ar estų intonacija. Visų jų tarimas yra puikus, tačiau intonacija ir yra tai, kas jų kalbai suteikia stiprų regioninį akcentą.

O čia yra mokamo britų akcento kurso demonstracija.

////////////////////

Ką daryti, jeigu negalite dar suprasti, apie ką kalbama šiuose video?

Mano rekomendacija – sugrįžkite čionai po metų. Šiuo metu Jums reikalingas ne tarimas, o žodžių atsargos didinimas ir klausos lavinimas. Jeigu Jūs mokotės daugiau nei metus ir vis dar negalite suprasti šių video, tai reiškia tik viena. Jūs mokotės ne tų dalykų, kurių reikia.

Taip pat angliškų žodžių tarimas yra internetiniame anglų kalbos žodyne su tarimu – Babylon. Jį galite atsisiųsti į savo kompiuterį ir išbandyti nemokamai: Anglų kalbos žodynas su tarimu

NATO fonetinis alfabetas (naudojamas ištarti vardams paraidžiui, pvz. JONAS – Jūra, Ona, Namas, Anglas, Simas) – NATO phonetic alphabet.
Nepainioti su International Phonetic Alphabet.

You may also like...

1 Response

  1. osvaldas says:

    noriu ismokti anglu kalba

Leave a Reply