Užsienio kalbų mokytojai

Anglų mokytojaKam reikalingi užsienio kalbų mokytojai?

“You must be determined to find your own way to a new language, and be careful of teachers imposing their versions of the language on you” –
Steve Kaufmann

Iš Nikolaj Zamiatkin knygos jau žinome, kad realiai mokytojai negali Jūsų nieko “išmokyti”. Prof. Alexander Arguelles sako, kad yra prasmė turėti mokytoją tada, kai Jūs jau galite uždavinėti klausimus paskirties kalba t.y. kai jau būsite pasiekę tvirtą intermediate lygį. Tada anglų kalbos mokytojas Jums bus reikalingas tam, kad galėtų atsakyti į Jūsų klausimus. “Klauskite, ką tai reiškia, o ne kodėl tai yra užrašyta būtent taip, o ne kitaip?” – sako Steve Kaufmann. Kai sustiprėsite ir jeigu norėsite, vadovas iš LingQ atkreips Jūsų dėmesį į neteisingai arba nenatūraliai vartojamas frazes ir vietoje jų pasiūlys geras, o taip pat pataisys kitas klaidas.

Kuo baigiasi klaidų taisymas ankstyvajame etape, Jūs tikriausiai jau žinote, jeigu klausėte audio atsakaitą English Trauma ir podcast’ą You’re not stupid (jie yra šiame puslapyje – Kaip išmokti anglų kalbą). Jeigu neklausėte, tai galbūt turite savo patirties, kai nuo begalinio klaidų taisymo mokykloje susidaro iliuzija, kad išmokti anglų kalbos yra labai sunku. Blogesnė situacija, kai mokiniai pradeda galvoti (ne be mokytojų “pagalbos”), kad jie yra “negabūs kalboms”.

Klaidų taisymas yra kalbos “šlifavimas” ir jis turi būti paliktas tam laikui, kada jau bus ką šlifuoti, kai jau bus padėtas pagrindas. Išmokti taisyklingai kalbėti iš karto (turiu omeny taisyklingai gramatiškai) iki šiol dar niekam nėra pavykę ir greičiausiai niekada nepavyks, todėl siūlyčiau šitą idėją užmiršti. Iš kitos pusės tai būtų be galo sunku ir tam nėra jokio reikalo, kadangi jau yra pakankamai daug žmonių, kurie savo pavyzdžiu įrodė, kad natūralus kalbos mokymasis be jokio klaidų taisymo duoda puikius rezultatus.

Jeigu Jūs dar tik pradedate mokytis kalbos ir dabar girdite mane sakant, kad anglų kalbos mokytojas Jums yra nereikalingas, gali natūraliai kilti klausimas – tai kas gi Jums sudės tuos pagrindus?

Ką gi, turiu puikių naujienų! Yra toks mokytojas! Tai yra mandagiausias, kantriausias, profesionaliausias, patogiausias ir pigiausias mokytojas, kokį tik galima įsivaizduoti. Jis kalba tik tada, kai Jūs norite, kad jis kalbėtų. Jis nutyla akimirksniu, kai Jūs norite, kad jis nutiltų. Jis kalba su tokiu akcentu, kokio Jūs norite. Jums nereikia pas jį važiuoti ir nereikia laukti, kol jis pas Jus atvažiuos. Jis kantriai ir su ta pačia intonacija kartoja tiek kartų, kiek Jūs norite. Jis eina su Jumis visur, kur tik Jūs einate (jei nuo tradicinių mokslų Jums jau paleido vidurius, jis netgi sėdės kartu su Jumis tualete, kad neprapultų nė viena minutė, kuri gali būti išnaudota mokymuisi).

Nukelkite skrybėles ponios ir ponai. Fanfaros: “Ta-Da!”
Jo vardas –

 

iPod

Galite paspausti šią nuorodą ir apžiūrėti šiuos gražuolius iš arčiau.
Aš turiu patį pigiausią – tokį, kaip matote paveikslėlyje (senesnę versiją). Jis atitinka mano poreikius visu šimtu procentų. Svarbiausias dalykas – pauzės mygtukas – yra labai patogus ir lengvai sugraibomas netgi mediniais pirštais.

Kam patinka kartotis žodžius su flashcard’ais ir kas turi bazinę arba aukštesnę paskyrą (Basic Account) LingQ’e arba kas neturi laiko sėdėti prie kompo ir nori pasiekti LingQ iš bet kurios pasaulio vietos, kur tik yra belaidis internetas, tie gali orientuotis į sudėtingesnį ir brangesnį produktą – iPod touch 8GB.

Kam 8 gigabaitų yra per mažai, gali rasti dar talpesnius modelius – iPod touch 32GB arba iPod touch 64GB.

Kaip atrodo LingQ iPod’o ekrane, galite pamatyti, paspaudę šią nuorodą – iLingQ.

Dar yra daugybė tarpinių variantų, bet aš siūlyčiau orientuotis į pigiausią ir patogiausią ketvirtos kartos iPod shuffle. Jis pilnai atitinka normalaus anglų kalbos studento poreikius plius atkuria puikios kokybės garsą. Jį netgi galima prisisegti prie ausies ir nešioti kaip klipsą. Pažiūrėkit! Argi jie ne puikūs?


Trečios kartos iPod’ai dabar išparduodami su labai didelėm nuolaidom. Norint išmokti anglų kalbos, nei karta, nei kaina, nei spalva nėra svarbu. Todėl dabar eikite krautuvėn apsipirkti. Spauskite šią nuorodą: iShop.

You may also like...

Leave a Reply